Blog #Argument

Piše: Slobodan Martinović

Europrajd

U Srbiji je uvek dilema za i protiv nečega. Sve funkcioniše na principu dve suprostavljene strane. Ne vidim razlog da „većinska Srbija“ ima problem sa Europrajdom i obrnuto. Ljudi će doći, imaće svoj program, otići i u čemu je tu problem. Je li u vrednostima „većinske Srbije“? Šta su njene vrednosti?

„Većinska Srbija“ ne postoji kao i njene vrednosti, nisu definisane. Ona je zloupotreba neodgovornih političara i crkve za kreiranje politike koja Srbiju trideset godina vodi u propast.

Što se litije ne organizuju protiv siromaštva, korupcije, „raznih zadruga“, pedofilije u crkvi, krađe, otimačine. To što u običnoj komunkaciji ljudi lažu, što su licemeri, vrebaju svaki trenutak da te prevedu „žednog preko vode“. Nikom ništa.

Problem je duboko ukorenjen u našem društvu, Europrajd je zloupotrebljen povod da se prikrije stanje u kojem se naše društvo nalazi. Najlakše je optužiti LBGT zajednicu i migrante.

Onda na sve to dodaju i EU, NATO kao glavne krivce za sve što nam se dešava. Tu prednjači Boško Obradović sa svojim toksičnim objavama, zarad rejtinga, unosi dodatne podele.

Potrebno je novih trideset godina da se Srbija organizuje kao normalna država.

Centar za istraživanje u politici Argument

Europrajd
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial