Generale, nas ne zanima Kosovo ni Republika Srpska – ispunite studentske zahteve
Blog Argument
Piše: Slobodan Martinović (Subjektivni mislilac)
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije oglasio se nakon sednice o nacionalnoj bezbednosti i govorio o Kosovu i Republici Srpskoj. Međutim, ono što generali, političari i bezbednosni analitičari očigledno ne žele da čuju jeste – nas ne zanima ni Kosovo ni Republika Srpska. Mi nismo na ulicama zbog geopolitike, već zbog istine, pravde i dostojanstva.
Dok se sistem panično skriva iza nacionalnih tema, mladi u Srbiji izlaze na ulice zbog toga što im je dosta nasilja, bahatosti, nepravde i straha. Zahtevamo da se ispune studentski zahtevi, jer to nije samo pitanje jednog protesta – to je pitanje budućnosti ove zemlje.
Dok se predsednik i njegovi saradnici bave spoljnim neprijateljima, naši prijatelji i kolege su u pritvoru, zato što su dizali glas. Ovo nije više stvar politike, ovo je pitanje elementarne slobode. Nema te vojske i te retorike koja može ućutkati volju građana kada odluče da se bore.
Zahtevamo:
- Hitno oslobađanje svih pritvorenih studenata;
- Ispunjenje studentskih zahteva u celosti;
- Raspisivanje vanrednih izbora i prekid represije.
Generale, branite Ustav, ne vlast. Niko od nas ne preti teritorijalnom integritetu Srbije – mi branimo integritet društva. Ako zaista mislite na narod, onda slušajte njegov glas.
Jer mi, građani i studenti, više ne pristajemo da budemo taoci tuđih političkih manipulacija.

Generale, nas ne zanima Kosovo ni Republika Srpska – ispunite studentske zahteve
