Beogradski krug privilegovanih komentatora
Blog Argument
Piše: Slobodan Martinović (Subjektivni mislilac)
Jelena Obućina: Treba biti pošten, Srbija se ekonomski razvija, ne živi se loše. Dok se u javnosti često čuje da „ne živimo loše“, stvarnost je drugačija za one koji se bore da sastave kraj s krajem.
Treba biti pošten i reći: Jelena, ti si bezobrazna i pokvarena. Ne zbog lične uvrede, već zbog toga što se iz privilegovanog položaja govori u ime svih nas. Problem je što novinari i analitičari na velikim televizijama primaju platu i komentarišu društvo kao da ga žive, dok ga zapravo posmatraju sa distance.
Taj beogradski krug, koji misli da zna bolje od nas kako živimo, u suštini je sličan onima na vlasti. Razlika je u tome što mi živimo stvarnost — sa svim njenim problemima, nepravdama i borbom — dok oni tu stvarnost komentarišu iz sigurnosti svojih plata i studija.
Zato je važno da se napravi razlika između stvarnog života i privilegovanog komentarisanja. Građani ne traže da im neko objašnjava kako žive, već da se njihov glas čuje i da se njihova svakodnevica uzme ozbiljno.
Studenti pobeđuju!

Beogradski krug privilegovanih komentatora
